podmínkami.

Změna hesla podle uživatelského jménaZměna hesla podle e-mailu

 • Nejbližší akce

 • Nejnovější komentáře

  • . Vachťák | před 2 měsíci
   bazén
   Rozárka jde taky.
 • Nejnovější zprávy z fóra

  • Tento rok ještě nepřibyl žádný komentář.

O dětském oddílu

sebou na vodu

 

Tréninky v zimě 2023/2024

bazén

Podařilo se nám domluvit tréninky s loděmi v bazénu, kde budeme trénovat především eskymácké obraty, záchranu na řece, ti mladší stabilitu atd. Času je dost, aby se pokaždé všichni dostali do lodi.

Tréninky v bazénu budou vždy v neděli od 8:25 do 10:00 v pevně daných termínech napsaných v kalendáři.
Termíny na r. 2024: 7.1., 11.2., 25.2., 17.3.
Scházíme se před bazénem, při příchodu je nutná dochvilnost, protože bazén je pro veřejnost uzamčen. Pokud víte, že nestíháte, VOLEJTE !!!
Na každý trénink je nutné se předem závazně přihlásit na webu !!! Pokud nebude v pátek v 8:00 přihlášeno 10 lidí, bazén bude zrušen.

Vzhledem k vysoké ceně za rezervaci bazénu, vybíráme 100Kč za osobu.

Do bazénu mohou přijít i rodiče a zkusit si zajezdit na kajaku nebo si zaplavat ...

V týdnech, kdy budeme v bazénu, nebude páteční trénink v tělocvičně.

 

Tělocvična

V týdnech kdy nebudeme v bazénu, budeme chodit do tělocvičny v budově speciální školy Na Zlaté stezce. Scházíme se v 16:00 před budovou ZDE. Při příchodu je nutná dochvilnost, protože budova je uzamčena. Pokud víte, že nestíháte, VOLEJTE !!!
V tělocvičně budeme končit v cca 17:30.
Sebou vhodné oblečení a boty do tělocvičny.

 

SEBOU NA VODU

Všechno převlečení si děti přinesou v batohu. Tím mají zaručeno, že po převlečení budou mít suché věci na cestu domů a nebude jim nic chybět. Takže:

plavky
tričko - nejlépe termo nebo "funkční", dlouhý rukáv
bunda - lehká šusťákovka, větrovka
kalhoty - termo, funkční, legíny a pod.
boty - ideálně plátěné tenisky (kroksy !NE! )
Všechno oblečení by mělo být ze syntetických materiálů, aby nenasáklo vodu.

Na cestu domů:
čepice
teplejší mikina
něco na zub

 

Historie a fungování oddílu

Dětský vodácký oddíl má v Prachaticích dlouholetou tradici. Je veden v rámci DDM Prachatice, ale úzce spolupracuje s spolkem Vodáci Prachatice, z.s. (dospělí). První nalezenou zmínku z roku 1969 si můžete přečíst zde.

Vedoucí oddílu jsou vodáci s dlouholetou praxí závodění na divoké vodě a při sjezdech divokých řek po celé Evropě. Jsou držiteli osvědčení "Pedagog volného času" na základě absolvování kurzu akreditovaného MŠMT.

Cílem je především naučit děti bezpečnému pohybu na tekoucí vodě, ve vodě a kolem ní. Průběžně se děti učí rozpoznávat nebezpečí, která na nás všechny na řekách číhají (jezy, povodně) a chovat se tak, aby se řeky nemuseli bát, ale stále k ní měli respekt. To vše během společného splouvání řek, během vodáckých soutěží a samozřejmě v rámci tréninků na Huláku (požární nádrži).

Při tréninku na klidné vodě se děti naučí ovládat loď, cvičí si průjezdy brankami a v poslední době hrajeme čím dál oblíbenější Kanoepolo - "házenou na vodě". Ti zdatnější nacvičují eskymácký obrat a jiné vodácké finesy.

Po zvládnutí jízdy na klidné vodě, se děti účastní akcí na tekoucích řekách a závodí v Českém poháru vodáků.
 
Oddíl je vybaven plastovými kajaky včetně krycích zástěr, které byly vybírány s ohledem na věk a drobnou postavu dětí, dále plastovými otevřenými kanoemi typu Vydra, pádly (převážně fy TNP), kvalitními plovacími vestami (Hiko) a přilbami. Každý malý vodák má přidělenu svou loď, pádlo, krycí zástěru, plovací vestu a přilbu.

Plovací vesta a přilba je pro děti (povinnou) samozřejmostí kdykoli jsou na vodě (trénink, řeka).