SEBOU NA VODU
Všechno převlečení si děti přinesou v batohu. Tím mají zaručeno, že po převlečení budou mít suché věci na cestu domů a nebude jim nic chybět. Takže:
plavky
tričko - nejlépe termo nebo "funkční", dlouhý rukáv
bunda - lehká šusťákovka, větrovka
kalhoty - termo, funkční, legíny a pod.
boty - ideálně plátěné tenisky (kroksy !NE! )
Všechno oblečení by mělo být ze syntetických materiálů, aby nenasáklo vodu.
Na cestu domů:
čepice
teplejší mikina
něco na zub
PŘIHLAŠOVÁNÍ
Postup (neověřený):
1. Na webu DDM PT si najdete kroužek vodáci - odkaz ZDE.
2. Kliknete na "Chci se přihlásit online" ...
3. Musíte se přihlásit k účtu. Pokud ještě nemáte vytvořený účet, založíte si nový. Účet lze použít pro přihlášení na více kroužků.
4. Po vytvoření účtu dle instrukcí přihlásíte své dítě na kroužek.
5. Počkáte 1 až 2 dny a mělo by Vám přijít do (při registraci) uvedené emailové schránky potvrzení o předběžném přijetí dítěte a vyplněná přihláška.
6. Přihlášku vytisknete, zákonný zástupce podepíše a dítě přinese na kroužek.
7. Úplatu 1000,-Kč nejpozději do 20.10. doručte do DDM (hotově, převodem), bližší info najdete na webu DDM.
Dokud nedostaneme podepsanou přihlášku, dítě není členem kroužku !!!
Historie a fungování oddílu
Dětský vodácký oddíl má v Prachaticích dlouholetou tradici. Je veden v rámci DDM Prachatice, ale úzce spolupracuje s spolkem Vodáci Prachatice, z.s. (dospělí). První nalezenou zmínku z roku 1969 si můžete přečíst zde.Vedoucí oddílu jsou vodáci s dlouholetou praxí závodění na divoké vodě a při sjezdech divokých řek po celé Evropě. Jsou držiteli osvědčení "Pedagog volného času" na základě absolvování kurzu akreditovaného MŠMT.
Cílem je především naučit děti bezpečnému pohybu na tekoucí vodě, ve vodě a kolem ní. Průběžně se děti učí rozpoznávat nebezpečí, která na nás všechny na řekách číhají (jezy, povodně) a chovat se tak, aby se řeky nemuseli bát, ale stále k ní měli respekt. To vše během společného splouvání řek, během vodáckých soutěží a samozřejmě v rámci tréninků na Huláku (požární nádrži).
Při tréninku na klidné vodě se děti naučí ovládat loď, cvičí si průjezdy brankami a v poslední době hrajeme čím dál oblíbenější Kanoepolo - "házenou na vodě". Ti zdatnější nacvičují eskymácký obrat a jiné vodácké finesy.
Po zvládnutí jízdy na klidné vodě, se děti účastní akcí na tekoucích řekách a závodí v Českém poháru vodáků.
Plovací vesta je pro děti (povinnou) samozřejmostí kdykoli jsou na vodě (trénink, řeka), přilba je povinná na řekách, někdy i na tréninku (hry).